X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Web Tasarım Nedir?

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımWeb Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, kişi veya kurumların yapmış oldukları hizmetleri tanıtmak amacıyla internet ortamında yapılan tasarımlardır. Kişiye özel olan bu tasarımlar sayesinde artık insanlar dijital ortamda her türlü ürünleri kolay bir şekilde pazarlayarak ticaret hayatına atılmaktadır. Kişileri tanıtmak amacıyla bilgilendirme kanalı olarak nitelendirilebilen web tasarım, ürün ve hizmetlerin tüketiciye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bu yüzden internetin yaygınlaşmasının ardından web tasarım ihtiyacı da artmıştır. Böylece web tasarım yatırımı artarak alıcı ve satıcı arasında bir ilişki kurulmaktadır. Yazılımdan ticarete kadar her türlü tasarımlar için uygun olan web tasarım, kullanıcıların işini kolaylaştıran ve geniş bir içeriğe sahip olan tasarımdır. Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen web tasarım video, fotoğraf, içerik, zengin medya gibi birçok hizmetin tüketiciye ulaşmasını sağlar.

 Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web sitesinin kaliteli olup olmadığını belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu yüzden web tasarım çalışmalarına başlamadan önce mutlaka tasarımda kullanılması gereken unsurlar hakkında bilgi alınmalıdır. Web tasarım unsurlarını sıralayacak olursak;

  • Düzen
  • Renk
  • Grafik
  • Font
  • İçerik

gibi unsurlardır. Bu unsurların düzenli bir şekilde yerleştirilmesi sonucu insanlar profesyonel bir web tasarımına sahip olarak her türlü işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir. Web tasarım aslında kişinin profili hakkında bilgi verdiğinden dolayı, tüketiciler her girdiği sitede yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi alarak bulundukları siteleri tercih edebiliyor.

7/24 Açık Hizmet

Dijital ortamda istenilen hedefe ulaşmak ve arama motorlarında ön plana çıkmak isteyenler için vazgeçilmez bir hizmet olan web tasarımı, alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Dört dörtlük yapılan web tasarımları kullanıcılarına sorunsuz hizmet sunmaktadır. Üstelik web tasarımlarının en önemli amacı sitelerin 7/24 açık kalmasına ve kullanıcıların sorunsuz bir şekilde hizmet almasına yardımcı olmaktır. Bu yüzden sektöre uygun yapılan web siteleri kullanıcılar için vazgeçilmezdir. Özellikle satış, kampanya, reklam gibi hizmetler için web tasarımı vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Web tasarımı yaptırmak isteyenler mutlaka tasarımların arama motorlarına uygunluğuna ve kullanıcı dostu olup olmadığına dikkat etmeleri gerekir. Böylece özenle yapılan tasarımlar sonucunda müşteri potansiyeli artmaya devam eder.


Top